Misja przedszkola


Misją Przedszkola nr 33 jest tworzenie przedszkola przyjaznego dzieciom i rodzicom. Nasze Przedszkole dba o wszechstronny rozwój każdego dziecka. Rozwija gotowość do odkrywania świata, kształtuje społeczną i emocjonalną dojrzałość dziecka, a także wpaja poczucie własnej wartości. Zwraca uwagę na ważność koleżeństwa i szacunku dla innych.

Get Adobe Flash player

Licznik Odwiedzin

022158
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
94
46
614
21137
1423
1209
22158
17-10-2019 16:10

Login Form

 

Podczas BIAŁEGO TYGODNIA odwiedzili nas przedstawiciele Ratownictwa Medycznego, którzy przeprowadzili pokaz wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Dzieci uczyły  się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Ponadto utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy. Ponadto przedszkolaki miały możliwość bandażowania i usztywniania swoich kończyn oraz nauczyły się, jak wygląda pozycja boczna ustalona (inaczej zwana bezpieczną) i pod okiem instruktorów ćwiczyły bezpieczne ułożenie ciała. Dzięki takim zajęciom dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Naszym Gościom bardzo dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola.
                  Podczas białego tygodnia przedszkolaki brały udział w zabawach tematycznych, poznawały
podstawowe zasady dbania o swoje zdrowie (gimnastyka, higiena osobista, odżywianie, właściwy ubiór). Wspólnie z dziećmi robiliśmy pyszne owocowe soki oraz zdrowe ciasteczka owsiano -marchewkowe. Kształtowaliśmy podstawowe nawyki higieniczne i żywieniowe. Doskonaliliśmy u dzieci prawidłowe postawy związane z higieną jamy ustnej. Wspólnie wykonaliśmy model jamy ustnej i ćwiczyliśmy poprawną technikę mycia zębów. Podczas zajęć edukacyjnych utrwalaliśmy nawyk zdrowego odżywiania się.
Utrwalaliśmy co wpływa na zdrowe odżywianie się. Dzieci zapoznały się z zasadami właściwego odżywiania poprzez piramidę zdrowia i poszczególne produkty znajdujące się na piętrach. Poznawały i różnicowały produkty żywnościowe z podziałem na zdrowe i niezdrowe.

 

 

Tydzień czerwony upłynął nam na zgłębianiu wiedzy na temat pracy strażaka. Bycie  strażakiem to zawód bardzo wymagający dlatego i tydzień czerwony upłynął nam bardzo pracowicie. Przede wszystkim zaczerwieniło się w salach i na korytarzach. Dzieci przez cały tydzień mogły przynosić zabawki, książki, ciekawostki na temat Straży Pożarnej. Wszystkie akcesoria posłużyły do stworzenia czerwonych kącików tematycznych oraz przepięknych i bogatych w informacje gazetek tematycznych. Przez cały tydzień dzieci bawiły się przyniesionymi z domu zabawkami, wcielały się w rolę strażaków, gasiły pożary, jeździły na akcje, było nam bardzo wesoło! W czwartek grupie rozłożyliśmy domek strażacki, który pełnił funkcje strażackiej remizy. Tematyka zajęć zainspirowała starsze dzieci min do konstrukcji budynków dla pojazdów strażackich czy tworzenia ilustrowanych książeczek o pracy strażaków. Każda grupa wykonywała ciekawe prace plastyczne oraz plastyczno-techniczne. Dzieci wspólnie wykonały ogromny wóz strażacki, pod kierunkiem nauczyciela wykonywały przecudne prace plastyczne min. strażaka techniką mieszaną. Najstarsze dzieci miały możliwość przyjrzeć się pracy strażaka z bliska. Udały się do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej nr 1 w Elblągu. Tam miały okazje przyjrzeć się strażakom i ich pracy. Poznały sprzęt ratowniczo – gaśniczy, wygląd munduru strażackiego. Dzieci podziwiały ogromne samochody strażackie, którymi strażacy jeżdżą do akcji. Z wielkim zainteresowaniem oglądali wyposażenie pojazdów, np. nożyce do cięcia metalu, specjalny ubiór do pożaru, zestaw ratowniczy, kurtynę wodną, ubranie specjalne –żaroodporne. Dzieci z radością przymierzały ciężkie hełmy strażackie i inne specjalne ubrania. W czwartek w przedszkolu zrobiło się czerwono za sprawą przedszkolaków, które w tym dniu przyszły ubrane w ten kolor. Dzieci otrzymały w przedszkolu opaski lub medale z ilustracją wozu strażackiego. Wszystkie grupy w tym dniu przypomniały i utrwalały znajomość numerów alarmowych. Młodsze dzieci obejrzały przygody Strażaka Sama a starsze odgrywały scenki dramowe ilustrujące wzywanie pomocy czy postępowanie w sytuacji zagrożenia. Dzieci brały udział w zajęciach tematycznych o Straży Pożarnej, słuchały wiersza pt.: „Ciężka praca strażaka”, uczyły się piosenki pt „dzielni strażacy”.

 

                                                          

W Światowy Dzień Zwierząt nasze przedszkole odwiedziła Pani ze schroniska z malutkim szczeniaczkiem, która opowiadała m.in. o zwierzętach w schronisku, o tym jak powinniśmy dbać o zwierzęta, jakie są obowiązki właścicieli zwierząt, jak się zachowywać w ich obecności. Na koniec wręczyliśmy zebraną karmę oraz koce dla potrzebujących zwierząt w schronisku. Dzieci były zachwycone tym spotkaniem. W imieniu Schroniska w Elblągu dziękujemy za zaangażowanie dzieci i rodziców z całego przedszkola w naszą zbiórkę.

 

                         

 

Dnia 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Został on ustanowiony w 2001 roku przez Polską Izbę Książki. Z tej okazji zaprosiliśmy do naszego przedszkola dzieci ze Szkoły Podstawowej SPSK, które czytały nam piękne bajki. Wszystkie dzieci kolorowały ilustrację ukazującą książkę, a także wzięły udział w zabawach ruchowych.

                                                    

Serdecznie witamy wszystkie dzieci, które wróciły do nas wypoczęte po wakacjach.
Rozpoczęliśmy  kolejny rok wspólnej zabawy, nauki i pracy. Będziemy odkrywcami, badaczami, podróżnikami, artystami i twórcami, a wszystko po to, by dobrze się bawiąc jak najwięcej się nauczyć, zdobyć nowe umiejętności, doskonalić te już posiadane. Życzymy wielu radości, nowych przyjaźni, ciekawych zabaw, dobrego humoru i niezapomnianych przeżyć,  a rodzicom owocnej współpracy i zadowolenia.
My - nauczyciele i pozostali pracownicy -  wraz z rodzicami dołożymy wszelkich starań, aby okres adaptacji był jak najkrótszy. Pamiętajmy jednak,  że czasami musi upłynąć trochę czasu zanim maluszki nam zaufają i poczują się jak w domu.
Wierzymy, że ten rok będzie niezwykle ciekawy w życiu naszych przedszkolaków.

 

DRODZY RODZICE głosujemy na naszego przedszkolnego ROBOTA!!!

Wchodzimy na stronę fb Centra Handlowego Ogrody i lajkujemy robota z przedszkola nr 33 !!!. Nasze przedszkole walczy o super nagrody dla dzieci w wysokości 2. 000 zł. Do dzieła!!! 

 

Copyright © 2019 Przedszkole 33  Rights Reserved.