17-10-2019 16:42

Jak co roku dzieci z naszego przedszkola miały krótką lekcję historii na temat
ŚWIĄT MAJOWYCH.
Ten czas był okazją do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu ojczyzny w
naszym życiu i symbolach narodowych, a także rozwijaniu poczucia
przynależności narodowej. Dzieci z grupy III przygotowały inscenizację słowno
– taneczno – muzyczną upamiętniającą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja
dla naszego przedszkola, ale także zaproszonych gości – przybyli do nas
drugoklasiści z SP nr 15 i dzieci z „zerówki” ze Szkoły Katolickiej.
Wszystko odbyło się w pięknej scenerii z narodowymi symbolami w tle. Na
zakończenie odśpiewano hymn narodowy, który „zatrzymał tramwaje”.

15 grudnia dzieci z naszego Przedszkola występowały na scenie śpiewając pastoralke pt. Zleciał z nieba biały anioleczek na Świątecznych spotkaniach elblazan na Starym Mieście

W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszym przedszkolu wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy. Po odśpiewaniu hymnu przedszkolaki recytowały wiersz Władysława Bełzy pt. „Kto Ty jesteś?”. Dzieci z grupy III przepięknie zaśpiewały piosenki patriotyczne pt. „Warszawskie dzieci” , „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Swój piękny wokal zaprezentowała ponownie Asia w piosence „Dziewczyna z granatem”. Podczas świętowania obejrzeliśmy filmy edukacyjne pt. „Co to jest niepodległość?” oraz „Piosenka małego patrioty”. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny o tematyce patriotycznej pt. „Moja Mała Ojczyzna”:

I miejsce Olek Ż. Grupa III

II miejsce Weronika Z. Grupa I

III miejsce Ksawier M. i Oliwka P.
Gratulujemy
J

W czwartek 26 kwietnia odbył się w przedszkolu uroczysty apel z okazji Święta Flagi i Konstytucji 3 Maja. Dzieci tego dnia ubrane były w strój galowy. Apel rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Zadaniem każdej grupy było wspólne wykonanie jednej pieśni o tematyce patriotycznej. Dzieci z grupy III zaśpiewały piosenkę pt. „Jestem Polakiem”, Grupa IV i II zaprezentowała piosenkę pt. „Barwy Polski”. Podczas uroczystości indywidualnie wystąpiła Asia z grupy V, która przygotowała niezwykle trudną pieśń patriotyczną pt. „Dnia 1 września”. Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Podczas apelu odbył się konkurs recytatorski, dzieci przygotowały wiersze o tematyce patriotycznej. Rozpoczęliśmy od wspólnej recytacji wiersza „Kto ty jesteś?” a następnie wysłuchaliśmy m.in. utworów: Czesława Janczerskiego „Barwy Ojczyste”, „Co to jest Polska?”, Włodzimierza Domerackiego „Ojczyzna”, Wandy Chotomskiej „Twój dom” itd.. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni brawami ;)

Na koniec apelu obejrzeliśmy film edukacyjny pt. „POLSKIE SYMBOLE NARODOWE”, który w ciekawy i odpowiedni dla dzieci sposób opisał wszystkie symbole narodowe. Przedszkolaki dowiedziały się między innymi, dlaczego w godle Polski umieszczony jest orzeł, co symbolizują kolory na fladze Polski oraz kiedy można usłyszeć hymn.

Na zakończenie dzieci wraz z paniami wybrały się na spacer w okolicach przedszkola, aby uczcić Święto Flagi.

Apel długo pozostanie w naszych sercach, dzieci słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym :) Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.