Misja przedszkola


Misją Przedszkola nr 33 jest tworzenie przedszkola przyjaznego dzieciom i rodzicom. Nasze Przedszkole dba o wszechstronny rozwój każdego dziecka. Rozwija gotowość do odkrywania świata, kształtuje społeczną i emocjonalną dojrzałość dziecka, a także wpaja poczucie własnej wartości. Zwraca uwagę na ważność koleżeństwa i szacunku dla innych.

Get Adobe Flash player

Licznik Odwiedzin

022127
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
63
46
583
21137
1392
1209
22127
17-10-2019 15:08

Login Form

 

22 listopada z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka oraz w ramach realizowanego programu „Chronimy dzieci” w naszym przedszkolu odbyły się występy dzieci pt. „Dzieci Świata”. Każda z grup przebrała się za dzieci z różnych zakątków świata i przygotowała występ charakterystyczny dla danego kraju. Podczas występu mieliśmy okazję wysłuchać pięknie wyrecytowanego wiersza przez dzieci pt. „O prawach dziecka” Marcina Brykczyńskiego, a także wspólnie zaśpiewać piosenkę pt. „Piosenka o Prawach Dziecka”. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów na występ.Z przyjemnością informujemy, że w VI edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Ptaki” w utworach Wandy Chotomskiej została wyróżniona Lena Lewandowska z grupy V. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

W dniu 26. 10. 2017 r. w ramach programu „Dźwiękomalowanie” dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat opery. Dzięki koncertowi przedszkolaki poznały zagadnienia z zakresu opery oraz spotkały się z bohaterami znanych i lubianych bajek i baśni.

24 października w naszym przedszkolu odbył się Bal Jesieni. Rodzice i dzieci przygotowały ciekawe i pomysłowe stroje jesienne. Na balu bawiły się: jeże, wiewiórki, muchomory, liście, Król Jesieni, Pani Jesień, jarzębinki, owoce i warzywa. Wszyscy śpiewali jesienne piosenki, prezentowali swoje stroje i bawili się w jesiennym nastroju. DJ przygotował moc atrakcji: były korowody, kółeczka i wężyki. Wszystkie grupy wzięły udział w quizie o tematyce jesiennej, podczas którego utrwalały zdobyte wiadomości. Uczestnicy balu bawili się doskonale, czego dowodem były przepiękne uśmiechy na twarzach.

 

16 października grupa V wzięła udział w „Strajku Żywności” mającym na celu promocję idei nie marnowania żywności oraz segregacji odpadów. Oprócz przemarszu odbył się konkurs na najciekawszy strój – przebranie za produkt spożywczy, transparent z hasłem o treści nawiązującej do tematu akcji a także konkurs plastyczny „Nie marnuję, segreguję”. Z przyjemnością informujemy, iż w konkursie plastycznym V grupa została wyróżniona za pracę pt. „Bohater nie marnuje jedzenia”.

 

 

 13 października w ramach programu „CHRONIMY DZIECI” dzieci z zaciekawieniem oglądały bajkę edukacyjną dotyczącą praw dziecka. Przedszkolaki dowiedziały się kim był Janusz Korczak i jakie były jego zasługi. Tego dnia pogłębialiśmy wiedzę na temat znajomości praw dziecka. Głównym bohaterem bajki był ciemnoskóry chłopiec Diego z Afryki, który rozpoczął edukację w polskiej szkole. Dostrzegliśmy ważność prawa jakim jest prawo do szacunku, tolerancji. Wspólnie z dziećmi omawialiśmy prawa tj: prawo do życia bez wyzysku i wykorzystywania, prawo do nauki, wypoczynku i czasu wolnego, prawo do życia bez przemocy i poniżania, prawo do tajemnicy, korespondencji, prywatności  i swobody wypowiedzi.

 Mamy przyjemność poinformować, iż prace plastyczne dzieci z naszego przedszkola zostały wyróżnione w konkursie plastycznym dla elbląskich przedszkolaków pt. „ Mój przyjaciel pies - zerwijmy łańcuchy”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Elblągu. Celem konkursu było uświadomienie, iż trzymanie psów na uwięzi jest niehumanitarne i niezgodne z prawem. Zwierzęta, tak samo jak ludzie, odczuwają ból, pragnienie, strach i samotność. Trzymanie psów na uwięzi jest także niebezpieczne dla ludzi – pies będący na uwięzi cierpi psychicznie i fizycznie, przez to staje się agresywny i stwarza zagrożenie dla ludzi. To ważne, by wzrastała świadomość, że pies powinien być przywiązany do człowieka, a nie do budy. Wyróżnienie w konkursie otrzymali: Adrian Brzozowiec oraz Aleksander Szydlarski. Gratulujemy!

  

22 września w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Panem policjantem z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Głównym celem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant przypomniał dzieciom podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył w jaki sposób należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Funkcjonariusz poinformował i zademonstrował dzieciom  również, jak należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

 

22155534 1440815592653011 1095785055 n

  Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej. Dlatego już w tym wieku należy dziecku ukazać potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzić w dziecku pozytywne uczucia, takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody. Już od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata". 15 września nasze przedszkolaki w atmosferze emocjonalnego zaangażowania uczestniczyły w akcji i oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę przedszkola.

 

111.jpg222.jpg

Copyright © 2019 Przedszkole 33  Rights Reserved.