Misja przedszkola


Misją Przedszkola nr 33 jest tworzenie przedszkola przyjaznego dzieciom i rodzicom. Nasze Przedszkole dba o wszechstronny rozwój każdego dziecka. Rozwija gotowość do odkrywania świata, kształtuje społeczną i emocjonalną dojrzałość dziecka, a także wpaja poczucie własnej wartości. Zwraca uwagę na ważność koleżeństwa i szacunku dla innych.

Get Adobe Flash player

Licznik Odwiedzin

022166
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
102
46
622
21137
1431
1209
22166
17-10-2019 16:38

Login Form

16 kwietnia nasze przedszkole odwiedził Pan Andrzej Kozłowski, który jest muzykiem. Dzieci miały okazję usłyszeć jakie dźwięki kryją w sobie: marchewka, jabłko, tykwa, ogórek, papryka, pietruszka, orzechy kokosowe i włoskie, większość instrumentów powstała tuż przed występem. Przedszkolaki mogły zobaczyć w jaki sposób można z owoców i warzyw wydobyć dźwięki - muzykę. Niesamowite brzmienie tych instrumentów przeniosło dzieci w cudowny świat muzyki.

Z okazji Dnia Sportu w naszym przedszkolu odbyły się rozgrywki sportowe pt. ”Wesoło i zdrowo bo na sportowo”. Dzieci rywalizowały w różnych konkurencjach tj.: bieg między pachołkami, rzut woreczkiem do obręczy, przechodzenie przez szarfę, skoki na piłce. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek oraz bezpieczeństwem dzieci czuwały panie nauczycielki. Tego dnia towarzyszyło nam wiele emocji, rywalizacja była zacięta, każda drużyna dała z siebie wszystko. Wszyscy zostali docenieni! Każdy uczestnik otrzymał dyplom i pamiątkowy medal.

6 kwietnia przedszkolaki wzięły udział w imprezie "Spartakiada Przedszkolaków", która odbyła się w HSW. Impreza pod hasłem „Żyj zdrowo na sportowo” promowała wśród dzieci z elbląskich przeszkoli ruch i zdrowe odżywianie. Zawodnicy wzięli udział w konkurencjach, w których musieli wykazać się szybkością i dokładnością. Najważniejsza jednak była dobra zabawa, radość z kontaktu z rówieśnikami i wspaniałe uśmiechy dzieci. Tego dnia Wszyscy zostali zwycięzcami i otrzymali nagrody.

Przyjście nowej pory roku- wiosny - jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom jak wielkie bogactwo niesie z sobą budząca się do życia przyroda. W salach przedszkolnych zazieleniły się kąciki przyrody. W wazonach pojawiły się bazie. Zgodnie z tradycją przedszkola należało jeszcze pożegnać się ze złą zimą. Dzieci wraz z paniami przygotowały Marzanny. Tak przygotowani ruszyli na powitanie wiosny. Dzieci z wesołym śpiewem, kolorowymi kwiatkami i instrumentami muzycznymi uczestniczyły w wiosennym korowodzie aby pożegnać zimę.

20 marca, w naszym przedszkolu odbył się DZIEŃ TALENTU. Podczas spotkania panowała miła atmosfera zabawy. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzenia gromkimi brawami oraz niespodziankami. 


 

15 marca nasze przedszkole odwiedził Pan policjant, aby przeprowadzić pogadankę na temat bezpieczeństwa w Internecie. Zaproszony gość przypomniał dzieciom o zagrożeniach z jakimi można spotkać się w sieci. Zapoznał nas z zasadami, którymi należy się kierować podczas surfowania w Internecie a także gdzie uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa. Przedszkolaki zadawały pytania i dzieliły się swoimi doświadczeniami. W tym dniu dzieci wykonały ulotki, które zawierały porady dla rodziców w jaki sposób zapewnić bezpieczeństwo dziecku w internecie. 

 Jeśli chcesz dowiedzieć się jak pomóc dziecku w poznaniu bezpiecznego internetu i jakie zagrożenia on ze sobą niesie, zajrzyj na stronę:

 

http://www.dzieckowsieci.pl/

 

 

 

ROZSTRZYGNIECIE KONKURSU EKO-ZABAWKA

W lutym ogłosiliśmy konkurs dla elbląskich przedszkoli. Zadaniem uczestników było wykonanie zabawki z surowców wtórnych i materiałów ekologicznych. Wpłynęło do nas mnóstwo bardzo kreatywnych i zaskakujących prac – ekozabawek. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem pomysłów dzieci. Jury miało bardzo trudną decyzję do podjęcia...wrzało :D po kłótniach, sprzeczkach, debatach ….udało się! Wyłoniliśmy zwycięzców!! A oto oni :)

I miejsce zajęła Kornelia Małecka z Przedszkola nr 17
II miejsce zajęła Julia Paluszak z Przedszkola nr 6
III miejsce Sebastian Gagat z Przedszkola nr 34
Wyróżnienie otrzymuje: Lilianna Szarmach z Przedszkola nr 29 oraz  Grupa „Biedronki” z Przedszkola nr 31

1 marca nasze przedszkole odwiedzili nauczyciele wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 19. W ramach promocji szkoły, nauczyciele przeprowadzili zajęcia sportowe dla dzieci: trening na trampolinie - połączenie ogólnorozwojowego treningu z muzyką, zajęcia ogólnorozwojowe zawierające w sobie przede wszystkim elementy piłki nożnej oraz gimnastyki korekcyjnej a także zajęcia gimnastyczno-taneczne z pomponami. Celem zajęć było kształtowanie sprawności ruchowej i wyrabianie poczucia rytmu u przedszkolaków.

28 lutego w Bibliotece Elbląskiej odbył się V POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI pt. „Bezpieczeństwo ważna rzecz – dołącz do nas jeśli chcesz”. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Gratulacje dla Krzysia, który pięknie recytował wiersz dotyczący bezpieczeństwa w internecie pt. „Przyjazny Internet” i zdobył wyróżnienie.

Z przyjemnością informujemy, iż Kornelia z grupy V zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym – plastyczna interpretacja wiersza Hanny Ożogowskiej pt.„Zima”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursie!

Copyright © 2019 Przedszkole 33  Rights Reserved.