Misja przedszkola


Misją Przedszkola nr 33 jest tworzenie przedszkola przyjaznego dzieciom i rodzicom. Nasze Przedszkole dba o wszechstronny rozwój każdego dziecka. Rozwija gotowość do odkrywania świata, kształtuje społeczną i emocjonalną dojrzałość dziecka, a także wpaja poczucie własnej wartości. Zwraca uwagę na ważność koleżeństwa i szacunku dla innych.

Get Adobe Flash player

Licznik Odwiedzin

022162
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
98
46
618
21137
1427
1209
22162
17-10-2019 16:24

Login Form

6 czerwca nasze przedszkolaki wzięły udział w VII  Elbląskiej Autoriadzie, która odbyła się w hali sportowej Elbląskiego Centrum Sportu i Biznesu. Autoriada jest podsumowaniem całorocznej edukacji komunikacyjnej. Podczas turnieju dzieci prezentowały swoje umiejętności i jednocześnie, uczestnicząc w zabawie przygotowanej przez obecne placówki, nabywały nowych. Dodatkową atrakcją były trzy stanowiska przygotowane przez elbląską Policję, Straż Pożarną oraz Nadleśnictwo. Dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantem na  temat szeroko pojętego bezpieczeństwa nie tylko na drodze, ale także w mieście, na wakacjach, czy w domu. Pod okiem strażaków uczyły się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a z leśnikiem rozmawiały o lesie i jego mieszkańcach. Imprezie tradycyjnie towarzyszyła wspaniała atmosfera. Udana zabawa była możliwa dzięki zaangażowaniu uczestniczących placówek, które przygotowały ciekawe konkurencje dla dzieci, puzzle, zagadki, rebusy, gry dydaktyczne i wiele innych.

24 maja dzieci z V grupy wybrały się do ZUO w Elblągu na zajęcia dydaktyczne z zakresu zasad selektywnej zbiórki odpadów w formie praktycznych ćwiczeń i zabawy. Dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych z wykorzystaniem odpadów pozyskanych z selektywnej zbiórki odpadów jak np. robienie papieru czerpanego. Na koniec oprowadzono nas po zakładzie, skorzystaliśmy z wagi, oglądaliśmy centrum recyklingu (pszok). Podczas wycieczki oglądaliśmy kopiec bioenergetyczny, sortownię, kompostownie, magazyn odpadów niebezpiecznych, plac odpadów budowlanych i wielkogabarytowych, składowisko odpadów (tj. kwatera balastu) itd. Wycieczka do ZUO odbyła się w ramach konkursu AKADEMIA OGRODÓW.

 9 maja  w klubie garnizonowym przy ul. Mierosławskiego, odbył się II FESTIWAL PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ I PATRIOTYCZNEJ PT. „DOBOSZ ZUCH”. Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej, zachęcanie do wspólnych muzycznych spotkań oraz przywrócenie naszej zbiorowej pamięci polskich pieśni i piosenek patriotycznych. Nasze Przedszkole reprezentowała Asia z grupy V śpiewając piosenkę pt. „Dnia 1 września”. Asia zdobyła 1 miejsce. Gratulujemy!

25 kwietnia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Jesteśmy dumni z Polski, naszej ojczyzny” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 25 oraz gdański oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Organizatorzy otrzymali pand 300 prac wykonanych różnymi technikami z całej Polski. Najładniejszą pracę wykonała Zosia z naszego Przedszkola z grupy III, zajmując I miejsce a Olek otrzymał wyróżnienie.
Gratulujemy!!!!

     Miesiąc maj obfituje w święta narodowe, jest więc okazją do realizacji projektu edukacyjnego „Mali patrioci”, który realizowany jest w naszym przedszkolu, a którego celem jest zainteresowanie dzieci historią naszego kraju. 
    W czwartek 26 kwietnia odbył się w przedszkolu uroczysty apel z okazji Święta Flagi i Konstytucji 3 Maja. Apel rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Przedszkolaki zaprezentowały wiersze o tematyce patriotycznej, a także zaśpiewały piosenki o Polsce. Dzieci z grupy III zaśpiewały piosenkę pt. „Jestem Polakiem”, Grupa IV zaprezentowała piosenkę pt. „Barwy Polski”. Podczas uroczystości wystąpiła również Asia z grupy V w pieśni patriotycznej pt. „Dnia 1 września”. Na koniec apelu obejrzeliśmy bajkę edukacyjną pt. „POLSKIE SYMBOLE NARODOWE”. 

 

Tego dnia odbył się przemarsz przedszkolaków, aby uczcić Święto Flagi. 

 

 

 

27 kwietnia w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu odbył się Regionalny Festiwal Piosenki Leśnej pt.  „Cztery pory roku w lesie”. W festiwalu wzięły udział zespoły, duety oraz soliści. Nasze przedszkole reprezentował Seweryn, który zaśpiewał piosenkę pt. „Duszki leśne”. Festiwal okazał się wielkim sukcesem. Uczestnicy mieli szansę zaprezentować swoje umiejętności wokalne szerokiej publiczności, a przy okazji świetnie się bawili. Dzięki takiemu konkursowi maluchy już od najmłodszych lat rozwijają wrażliwość muzyczną i nabierają pewności siebie, co na pewno zaowocuje w przyszłości. 

 

DRODZY RODZICE

 

           Dziękujemy za zaangażowanie i udział
w konkursie „AKADEMIA OGRODÓW”. Razem udało nam się zebrać aż 105 kg nakrętek, co dało nam 1050 punktów w tej konkurencji.

Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi, przypadającego na 22 kwietnia, dzieci przygotowały kolejne ulotki informujące ludzi o tym, co należy robić z odpadami. Ozdobiły je hasłami i rysunkami, w prosty sposób odpowiadając na pytanie: 

Jak prawidłowo postępować ze śmieciami wytwarzanymi w gospodarstwach domowych ?

Aby zwrócić na siebie uwagę okolicznych mieszkańców dzieci założyły ekologiczne opaski, wykonane z surowców wtórnych, wykonały transparenty  o ekologicznej tematyce i przemaszerowały po okolicznych ulicach wręczając przechodniom swoje prace.

Copyright © 2019 Przedszkole 33  Rights Reserved.