Misja przedszkola


Misją Przedszkola nr 33 jest tworzenie przedszkola przyjaznego dzieciom i rodzicom. Nasze Przedszkole dba o wszechstronny rozwój każdego dziecka. Rozwija gotowość do odkrywania świata, kształtuje społeczną i emocjonalną dojrzałość dziecka, a także wpaja poczucie własnej wartości. Zwraca uwagę na ważność koleżeństwa i szacunku dla innych.

Get Adobe Flash player

Licznik Odwiedzin

022155
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
91
46
611
21137
1420
1209
22155
17-10-2019 16:10

Login Form

 

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Żywności 16 października wzięliśmy udział w przemarszu, pt. Strajk Żywności. To był dobry moment , na przypomnienie dzieciom o konieczności zaprzestania wyrzucania jedzenia. Przedszkolaki były świetnie przebrane za produkty spożywcze, za co bardzo dziękujemy Rodzicom J

Więcej na ten temat na stronach internetowych:

 

http://dziennikelblaski.pl/543462,Jedzenie-to-nie-smieci-a-czesto-laduje-w-koszu.html

 

https://www.portel.pl/spoleczenstwo/nie-wyrzucajmy-jedzenia/107863

 

Zachęcamy Rodziców do korzystania z materiałów kampanii:

 

Animacja główna: https://youtu.be/XBuAIh5OzLU

 

Spot 10’’: https://youtu.be/eh4VsxYyofo

Informacje dla rodziców: www.rodzice.fdds.pl

Ciągle blisko połowa Polaków (48%) uważa, że za karę można uderzyć dziecko. 26% polskich rodziców przyznaje, że zdarzyło się im stosować kary cielesne. Są to przede wszystkim klapsy oraz bicie ręką. Pytani o powody, mówią o utracie panowania nad sobą (56%), zmęczeniu, poczuciu bezradności, braku wsparcia czy braku znajomości innych metod wychowawczych (36%). Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę od 27 lat podejmuje działania na rzecz eliminacji kar fizycznych wobec dzieci. Przez ten czas wyraźnie zmniejszyła się społeczna akceptacja dla takich zachowań. Bicie dzieci nie jest już dziś postrzegane jako norma. Celem nowej kampanii Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę „Potrafię się zatrzymać” jest wsparcie rodziców w radzeniu sobie z własnymi emocjami w trudnych sytuacjach wychowawczych. Kampania kierowana jest do rodziców małych dzieci (do 6. roku życia), którym zdarza się stosować klapsy, ale poszukują innych, konstruktywnych metod stawiania dziecku granic, by nauczyć je przestrzegania zasad.

Projekt Bezpieczny El-Przedszkolak

TYDZIEŃ MORO – WOJSKO

 

10 -14.09.2018

Dzieci z Grupy III i V odbyły wycieczkę na zajęcia plastyczne do Galerii El, w poszukiwaniu kolorów moro i nie tylko J

Na zajęciach w przedszkolu wszystkie przedszkolaki poznały  mundury żołnierzy, ćwiczyły musztrę wojskową, utrwalały Hymn Narodowy i brały udział w organizacji kuchni polowej, jedząc pyszną grochówkę i racuchy na terenie przedszkolnym.

Zapraszamy do obejrzenia tańca POLONEZ w wykonaniu naszych przedszkolaków:
https://www.youtube.com/watch?v=Iy3ueKtzzJY 

21 czerwca w pięknej scenerii Parku Bażantarnia odbył się I Międzyprzedszkolny Przegląd Zespołów Tanecznych "Zatańczone Przedszkolaki - Tańce Niepodległej Polski" wpisujące się w obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości. W uroczystości uczestniczył Pan Witold Wróblewski Prezydent Elbląga oraz Małgorzata Sowicka dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu. W Jurry zasiadły: kierownik Referatu Edukacji Pani Jolanta Leśniewska oraz Dyrektor OSW nr 2 Pani Krystyna Miezio. Dzieci zatańczyły tańce ludowe przygotowane pod czujnym okiem nauczycieli przedszkoli - przedszkole przy OSW nr 2, 3,5,10,15,26,31,33. Na scenie królował uśmiech, taniec i radość. Po burzliwych obradach Jurry okazało się, że wszystkie zespoły zasługują na dyplom i statuetkę. Pan Prezydent wręczył Przedszkolakom dyplomy oraz piękne statuetki.
Organizatorzy:
Anna Dulczewska - Dyrektor Przedszkola nr 26 z Pracownikami
Małgorzata Kalkowska - Dyrektor Przedszkola nr 15 z Pracownikami 
Wydarzenie objął honorowym patronatem Witold Wróblewski prezydent Elbląga

W środę, 20 czerwca dzieci z przedszkola wybrały się na festyn dla dzieci „Zobacz uśmiech”, który odbył się na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 1 przy ulicy Kopernika. Było wesoło, gwarno i ciekawie, atrakcji nie zabrakło. Imprezę uświetnili swoją obecnością goście honorowi: Prezydent miasta Elbląga – Pan Witold Wróblewski, Wiceprezydent miasta Elbląga – Pan Janusz Nowak, Wiceprzewodniczący Rady Miasta- Pan Wojciech Rudnicki. O bezpieczeństwo wszystkich uczestników zadbały służby mundurowe: Straż Miejska, Policja, Straż Pożarna, Służba Więzienna i Lasy Państwowe Nadleśnictwo Elbląg. 

 

 15 czerwca odbył się finał konkursu AKADEMIA OGRODÓW w Centrum Handlowym Ogrody. Podczas finału konkursu dzieci otrzymały test dotyczący ekologii, a także wzięły udział w pięciu konkurencjach sprawnościowych. Przedszkolaki wykazały się ogromną wiedzą z zakresu ochrony środowiska oraz umiejętnościami sportowymi w konkurencjach sprawnościowych dzięki czemu zajęły 1 miejsce w konkursie. Gratulujemy J! O świetną zabawę dla dzieci zadbały Panie Animatorki, które malowały twarze specjalnymi farbami oraz robiły zwierzątka z balonów. Pokaz baniek mydlanych w ich wykonaniu wzbudził zachwyt, uśmiech i mnóstwo radości! To był dzień pełen wrażeńJ

Dziękujemy wszystkim dzieciom z przedszkola oraz rodzicom za aktywny udział w konkursie.

 

 

 

7 czerwca z okazji Dnia Dziecka w naszym przedszkolu odbył się Festyn Sportowy dla dzieci. Przedszkolaki wzięły udział w różnych konkurencjach przygotowanych przez Panie z przedszkola m.in. tory przeszkód, skoki w workach, przejścia przez tunele, niesienie jajka na łyżce itd. Dodatkową atrakcją była taneczna lekcja Zumby, którą w profesjonalny sposób poprowadziła pani Emilka.

Na pochwałę i podziękowania zasługują także rodzice zawodników, rodzice Olka z III grupy którzy przygotowali dla wszystkich obecnych stację z piłką nożną, gdzie dzieci doskonaliły podania oraz prowadzenie piłki. Był to świetny sposób na zdobycie umiejętności technicznych.

Dziękujemy mamie Bartka z V grupy za zaangażowanie w przygotowanie dwóch ze stacji sportowych dla dzieci J

Wszyscy zawodnicy otrzymali  złote medale, ponieważ wszyscy byli wygrani! Na koniec imprezy dzieci zjadły pyszne lody. Festyn okazał się dla dzieci źródłem wielkiej radości i wspaniałej zabawy. 

 

 

Copyright © 2019 Przedszkole 33  Rights Reserved.